DE

Medal Tally

Points

1. DSKL                                                                        9               10              9                34

2. GESS                                                                       17             16               7               38                  

3. DESM                                                                       7                6              10               49

4. DsSB                                                                        6                4               10              63

5. DSJ                                                                          4                6                 6               65

6. DSND                                                                      1                3                 3               85

Track & Field Results

Sprint (Boys 14 and Under)

1st   : Maximilian Tilkorn (GESS)

2nd  : Luca Lehmenkühler (DSKL)

3rd  : Paolo Clanor (DESM)

Sprint (Boys 15 and Up)

1st  : Jason Lorimer (DESM)

2nd : Nathan Williams (DESM)

3rd : Miguel Wenzel (DSKL)

Long Jump (Boys 14 and Under)

1st   : Maximilian Tilkorn (GESS)

2nd  : Andrew Widjajanto (DSJ)

3rd  : Claas Ahrens (DSKL)

Long Jump (Boys 15 and Up)

1st   : Jason Lorimer (DESM)

2nd  : Raphael Kinnen (DSJ)

3rd  : Raphael Geyer (DSKL)

Shot Put (Boys 14 and Under)

1st   : Nino Paolini (DSKL)

2nd  : Gustav Simensen (GESS)

3rd  : James Derry (DSJ)

Shot Put (Boys 15 and Up)

1st   : Noah Freudendahl (DSKL)

2nd  : Billy Wootton (DESM)

3rd  : Cyril Reding (DsSB)

4 x 75m Relay (Boys 14 and Under)

1st   : GESS

2nd  : DSKL

3rd  : DESM

4 x 75m Relay (Boys 15 and Up)

1st   : DSJ

2nd  : DESM

3rd  : DsSB

High Jump (Boys 14 and Under)

1st   : Paolo Clanor (DESM)

2nd  : Julian Rößler (GESS)

3rd  : Luca Lehmenkühler (DSKL)

High Jump (Boys 15 and Up)

1st   : Dominik Voigt (DsSB)

2nd  : Kino Pitterling (DSJ)

3rd  : Raphael Kinnen (DSJ)

Sprint (Girls 14 and Under)

1st   : Karolin Eggert (DSKL)

2nd  : Julia van Schwartzenberg (DSND)

3rd  : Saranya Stroehler (DsSB

Sprint (Girls 15 and Up)

1st   : Lisa Gutleben (DSJ)

2nd  : Jennifer Eulitz (DSKL)

3rd  : Meera Zeidler (GESS)

Long Jump (Girls 14 and Under)

1st   : Julia van Schwartzenberg (DSND)

2nd  : Isabel Steube (GESS)

3rd  : Alyssa Koechli (GESS)

Long Jump (Girls 15 and Up)

1st   : Simone Lang (DSKL)

2nd  : Meera Zeidler (GESS)

3rd  : Marleen Heitkamp (DSKL)

Shot Put (Girls 14 and Under)

1st   : Luise Isenbeck (GESS)

2nd  : Alexandra Perry (GESS)

3rd  : Noa Zander (DSKL)

Shot Put (Girls 15 and Up)

1st   : Emmelie Fiedler (DSKL)

2nd  : Alix Sebening (DSND)

3rd  : Jean Behrend (GESS)

4 x 75m Relay (Girls 14 and Under)

1st   : GESS

2nd  : DSKL

3rd  : DESM

4 x 75m Relay (Girls 15 and Up)

1st   : GESS

2nd  : DSKL

3rd  : DSJ

High Jump (Girls 14 and Under)

1st   : Saranya Stroehler (DsSB)

2nd  : Mahela Bühchi (DsSB)

3rd  : Karolin Eggert (DSKL)

High Jump (Girls 15 and Up)

1st   : Emmelie Fiedler (DSKL)

2nd  : Sophie van Schwartzenberg (DSND)

3rd  : Vanessa Gaehwiler (DsSB)

Football Results

Football (Boys)

1st : DSKL

2nd: GESS

3rd: DSJ

Football (Girls)

1st : DESM

2nd: DSKL

3rd : GESS

Basketball Results

Basketball (Boys)

1st  : DSKL

2nd : DSJ

3rd : DESM

Basketball (Girls)

1st  : DESM

2nd: DSKL

3rd: GESS

Swimming Results

Breaststroke (Boys 14 & under)

1st   : Class Ahrens (DSKL)

2nd : Julian Rößler (GESS)

3rd  : John Limbo (DsSB)

Breaststroke (Boys 15 & above)

1st   : Rizki Tengcu

2nd : Daan van Brussel (GESS)

3rd  : Malte Oloffs (DsSB)

Backstroke (Boys 14 & under)

1st   : Joel Donikian (GESS)

2nd : Sven Dunder (DESM)

3rd  : Simon Almeida (DESM)

Backstroke (Boys 15 & above)

1st   : Dominik Voigt (DsSB)

2nd : Billy Wootton (DESM)

3rd  : Pierre-Louis Leider (DsSB)

Butterfly (Boys 14 & under)

1st   : Sven Dunder (DESM)

2nd : Maximilian Tilkorn (GESS)

3rd  : Julian Rößler (GESS)

Butterfly (Boys 15 & above)

1st   : Dominik Voigt (DsSB)

2nd : Pandya Prajitno (DSJ)

3rd  : Niklas Karbaum (GESS)

Freestyle (Boys 14 & under)

1st   : Maximilian Tilkorn (GESS)

2nd : Joel Donikian (GESS)

3rd  : John Limbo (DsSB)

Freestyle (Boys 15 & above)

1st   : Pandya Prajitno (DSJ)

2nd : Billy Wootton (DESM)

3rd  : Prin Oapirat (DsSB)

Freestyle Relay (Boys 14 & under)

1st   : GESS

2nd : DSJ

3rd  : DESM

Freestyle Relay (Boys 15 & above)

1st   : DsSB

2nd : GESS

3rd  : DESM

Breaststroke (Girls 14 & under)

1st   : Isabel Steube (GESS)

2nd : Karolin Eggert (DSKL)

3rd  : Noa Zander (DSKL)

Breaststroke (Girls 15 & above)

1st   : Jean Behrend (GESS)

2nd : Anya Smart (GESS)

3rd  : Lisa Gutleben (DSJ)

Backstroke (Girls 14 & under)

1st   : Hannah Gunia (DESM)

2nd : Alyssa Koechli (GESS)

3rd  : Noa Zander (DSKL)

Backstroke (Girls 15 & above)

1st   : Mariene Lobel (GESS)

2nd : Emmelie Fiedler (DSKL)

3rd  : Nathalie Chamdani (DSJ)

Butterfly (Girls 14 & under)

1st   : Alyssa Koechli (GESS)

2nd : Ellen Henning (GESS)

3rd  : Theresa Huber (DsSB)

Butterfly (Girls 15 & above)

1st   : Varin Boondej (DsSB)

2nd : Jean Behrend (GESS)

3rd  : Katharina van Schwartzenberg (DSND)

Freestyle (Girls 14 & under)

1st   : Isabel Steube (GESS)

2nd : Ellen Henning (GESS)

3rd  : Theresa Huber (DsSB)

Freestyle (Girls 15 & above)

1st   : Mariene Lobel (GESS)

2nd : Varin Boondej (DsSB)

3rd  : Katharina van Schwartzenberg (DSND)

Freestyle Relay (Girls 14 & under)

1st   : GESS

2nd : DSKL

3rd  : DESM

Freestyle Relay (Girls 15 & above)

1st   : GESS

2nd : DsSB

3rd  : DSND

German European School Manila

75 Swaziland Street

Better Living Subdivision

1711 Parañaque City, Philippines

GERMAN FLAG.png